כל מה שרצית לדעת על עבודות חשמל למחסנים

אם אתם מחפשים דרך לשפר את מתחם השכרת המחסנים שלכם, אחת הדרכים לעשות את זה היא באמצעות התקנת חשמל ושקעים ביחידות האחסון. רוב המחסנים להשכרה אינם כוללים שקעי חשמל, ולכן מדובר על שדרוג.

 

אבל רגע לפני שאתם מחליטים לבצע עבודות חשמל ולשדרג את המחסנים, יש כמה דברים שחשוב לדעת על עבודות חשמל למתחמי מחסנים להשכרה - שכן לא תמיד זו בחירה חכמה; אנחנו ננסה לענות על השאלה האם כדאי להוסיף נקודות חשמל או לא, ואין לעשות את זה נכון. 

 

היתרונות של חשמל במחסנים

נקודות חשמל יכולות מאוד לעזור לשפר את המחסנים, ולסייע לשוכרים - למשל, אם הם רוצים להפעיל מוזיקה בזמן העברת החפצים, אם הם זקוקים לתאורה נרחבת כשהם מסדרים את המחסן וכדומה.

 

כמו כן, להוספת נקודות חשמל יש גם יתרון גדול אם, למשל, אתם רוצים להשכיר חלק מהמחסנים לפעילות של השוכרים (למשל, חזרות ללהקה, סטודיו הקלטות או חלל לאימונים). במקרים כאלו, השוכרים יזדקקו לנקודות חשמל.

 

החסרונות של עבודות חשמל למחסנים

למרות היתרונות של עבודות חשמל למחסנים, יכולים להיות גם כמה חסרונות. מעבר לנורה האחת שצריכה להיות במחסן ותשמש לתאורה במחסן בזמן ביקור במחסן, סידור החפצים ואריזתם, יכול להיות שאין צורך ממשי בנקודות חשמל נוספות במתחמי השכרת מחסנים. 

 

החשש הוא שהשוכרים ישתמשו בחשמל כדי לארגן "משרד" בתוך המחסן או לעבוד עם כלי עבודה, יפעילו מכשירים שזוללים חשמל כמו מקררים ואפילו יגורו ביחידות האחסון(!). כמובן, המטרה היא לסמוך על השוכרים שישתמשו בחשמל בצורה נכונה ונבונה, אבל אפילו שוכר אחד שמשתמש בחשמל לא כיאות והוא יכול להעלות משמעותית את חשבון החשמל, ואפילו ליצור סכנה כמו שריפה, הפרעה לשוכרים אחרים וכדומה.

 

עבודות חשמל במחסנים - מה צריך לבדוק?

אם החלטתם להוסיף נקודות חשמל במחסנים לצורך פעילות נוספת במחסן, חשוב לוודא שהשכרת מחסנים לצרכים האלו היא חוקית, ולהתייעץ עם חברות הביטוח השונות כדי לוודא שאתם מבוטחים. כמו כן, יש לבדוק האם יש צורך להוסיף אוורור במחסן, אם צריך להחליף את הריצוף (במקרה של השכרת המחסנים לצרכים כמו חזרות או סטודיו) ועוד. לבסוף, יש להסתייע בחשמלאי מומחה!

 

הסתייעות בחשמלאי מומחה לעבודות לחשמל במתחמי השכרת מחסנים

אם החלטתם לבצע עבודות חשמל במחסנים, חשוב מאוד להסתייע בחשמלאי מומחה עם רישיון כדי להתקין את נקודות החשמל בצורה מקצועית. חשמלאי יבחן את המחסנים מהבסיס ויבין היכן כדאי לחבר את נקודות החשמל בצורה הטובה, ידע למקם את השקעים וכן יעזור לכם לוודא שהכל נעשה לפי הכללים, ויעזור למנוע שריפות וכן שימוש עודף בחשמל. 

 

מומלץ לבחור חשמלאי שאתם מכירים וסומכים עליו, או כזה שקיבלתם עליו המלצות חמות. לחילופין, תוכלו לקרוא ביקורות באינטרנט ולמצוא חשמלאי שיוכל לעזור לכם במשימה. לבסוף, מומלץ להשוות מחירים וכמובן לבחור בחשמלאי שיענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר וכן גם יהיה במסגרת התקציב שקבעתם לעצמכם!